Terra Block Ön Yüz Kaplamalı İstinat Duvarları

İnsanların yerleşik hayata geçmeleriyle birlikte, hızla gelişen teknolojinin de etkisiyle çevre sorunları gün geçtikçe arttı. Kentleşme sonucu insanların doğaya, rahat ve güzel bir çevreye olan özlemleri ve talepleri yükseldikçe çevrelerinde küçük de olsa bir bitki örtüsünün bulunması ihtiyacı gündeme geldi.

Peyzaj mimarlığının önemini artıran tüm bu nedenler teras, balkon düzenlemesi, ev bahçesi gibi küçük ölçeklerden toplu konut bahçesi, çocuk parkları, okul hastane bahçeleri, spor alanları, turistik tesis çevre düzenlemesi ve hatta bozulan doğanın onarılmasına kadar giden geniş ölçekte birçok konuyu odak konularından biri haline getirdi.

Uygulama Alanları

Teraslama çalışmaları
Ev bahçe düzenlemeleri
Okul bahçeleri
Çocuk bahçeleri
Bahçe duvarları
Balkon Düzenlemeleri
Hastane Bahçeleri
Spor Alanları
Dolgu alanları
Bahçe düzenlemeleri
Bozulan doğanın onarılması
Toplu konutlar

Avantajları

  • İstinat duvarlarına alternatif çözümler sunar.
  • Sağlamdır.
  • Geleneksel sistemlerle ulaşılamayan yükseklikler elde edilebilir.
  • Üretimi kolaydır.
  • Betonarme ve taş duvarlara göre ekonomiktir.
  • Peyzaj düzenleme açısından estetik ve istenilen geometriye uyumludur.
  • Hızlı uygulanır, zaman kazandırır.

Diğer bilgiler

Geoduvar Türkiye’de kullanılan betonarme sistemlerin bir alternatifi olarak Terra Block ön yüz kaplamalı istinat duvarları imal etmektedir. Terra Block ön yüz kaplamalı istinat duvarlar hem inşaat sektöründe önemli yeri olan sağlamlık, büyük yükseklikler, kolay imalat, ekonomik kazanç gibi paramatreleri, hem de peyzaj düzenleme açısından istenilen geometriye uyum, hızlılık, sağlamlık, çeşitlilik ve estetik üstünlük gibi olmazsa olmaz ihtiyaçları kolaylıkla karşılar. Terra Block ön yüz kaplamalı istinat duvarları sayesinde istenilen yüksekliklerde ve genişliklerde teraslama çalışmaları yapılabilir, istenilen yüksekliklerde bahçe ve yol duvarları inşa edilebilir, dolguda duvar yapılarak yer kazanılabilir.

Terra Block’lu sistemler peyzaj mimarisindeki birçok kısıtı ortadan kaldırır. İstenilen renk ve çeşitte temin edilen beton elemanlar aralarına geotekstil, geogrid türü geosentetik malzemeler konulmak ve toprak dolgu yapılmak suretiyle istenilen geometride istenilen kot farklarını yaratarak çimento, demir, kalıp gibi malzemeleri kullanmaya gerek kalmadan pratik ve hızlı imalatlar sunar.

Ayrıca bitkilendirme çalışmalarında da sınırsız uygulamaların yapılabilmesi açısından son derece uygun çözümler sunar.

Projeleriniz için En Doğru Çözüm Ortağı