Beton şilteler (Incomat) geçirimsiz, yüksek dayanımlı betonla doldurulmuş kalıp şeklinde birbirine özel bir şekilde bağlanmış çok güçlü iki sentetik geotekstil katından oluşur.

Beton şilteler (Incomat) yüksek gerilme dayanımı, yeterli esneme özelliği ve düşük sünme eğilimi olan geotekstillerin kullanılmasıyla yük altında mükemmel dayanıklılık gösterir. Erozyona karşı dayanıklı olması, kum ve kayan alüvyonun yol açtığı aşınmaya karşı yüksek mukavemet göstermesi, UV ışınlarına ve kimyasal/biyolojik saldırılara karşı biyolojik uzun vadeli dayanım sağlaması sayesinde nehir şevlerinin ve yataklarının korunmasında kullanılır. Beton şilteler mevcut yüzeye mükemmel uyum gösterir; bu nedenle erişmesi güç olan su altındaki yerlerde bile profil kullanılmadan doğal yataklar ve yamaçlar için erozyona karşı koruma sağlar.

Beton şilteler, set, dolgu ve iskeleler için kanal, nehir ve diğer akan su kütlelerinin yamaçlarının ve yataklarının korunmasında, fırtınaların yol açtığı gel-gitlere karşı yapılan bariyerlerde, çıkış ağzı yapılarında, insan yapımı adalar ve boru hatları ile genel olarak kıyıya yakın ve kıyı açıklarındaki yapılarda kullanılır.

Ana fonksiyon

  • Nehir yatağı ve şevleri koruma
  • Erozyon önleme
  • Zemin iyileştirme
Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...