Günümüzde modern tüneller, servis ömürleri mümkün olduğunca uzun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bunu sağlayabilmek içinde tünel yapısının zeminden veya çatlaklardan gelebilecek sulara karşı korunması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Hidrostatik basınç ve suyun şiddeti, yapılacak olan tünel inşaatının korunması için hangi önlemlerin alınması gerektiğini belirler. Hem teknik açıdan hem de ekonomik açıdan sistemi korumaya yönelik çok farklı seçenekler mevcuttur. Her tünel, inşaat detaylarına bağlı olarak o tünele özel çözümler gerektirebilir.

Uzun ömürlü, bakım ve işletim maliyetleri açısından sorunsuz tünel yalıtımı uzun zamandır Geosentetik ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Tünel yapımında Geosentetik ürünler sızdırmazlık, koruma, drenaj işlevlerinin yerine getirilmesinde kullanılırlar.


ÜRÜNLER

  • Geomembranlar
  • Drenaj geokompozitleri
  • geotekstiller
  • Geosentetik Kil Örtüleri

Daha fazla bilgi için tıklayınız... 

Uygulamalar
Tünel Uygulamaları

Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...