Geokazıklar zayıf zeminler üzerinde yer alan karayolu, demiryolu, endüstriyel yapılar ve diğer mühendislik yapılarının temellerini güçlendirmek için özel olarak tasarlanmış geosentetik donatılı kazık sistemidir. Geokazık teknolojisi ile yapı yükleri taşıyıcı katmana kadar güvenle aktarılır. Aynı zamanda geokazıklar içinde bulundukları zayıf zemini sıkıştırarak, zeminin taşıma kapasitesini artırır.

Geosentetik kılıf malzemesi yüksek çevresel çekme dayanımı ile kazığın içerisindeki kumu hapsederek önemli oranda rijitlik sağlar. Ayrıca ayırma özelliği ile de zayıf killi zemin ile taşıyıcı kazık malzemesinin karışmasını engeller.

Zayıf zemin ile etkileşime geçen geokazık oturmaların neredeyse uygulama aşamasında tamamlanmasını sağlar. Böylece inşaat süresi önemli ölçüde azalır.

Geokazık ile zemin güçlendirme sisteminde iki değişik imalat yöntemi kullanılabilir. Bunlar sırasıyla foraj ve vibrasyonla deplasman yöntemleridir.

ÜRÜNLER

  • Geokazıklar

Daha fazla bilgi için tıklayınız... 

Uygulamalar
Geokazıklarla Zemin Güçlendirme Uygulamaları

Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...