Geosentetik donatılı duvarların, gerek statik yükler altında, gerekse de deprem yükleri altında çok daha sağlıklı bir davranış verdiği kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle zayıf temel zemini koşullarında temele betonarme istinat duvarlarına göre çok daha az yük aktardıkları ve dönmeye karşı büyük dirençleri olması nedeniyle güvenilirdir.

Geosentetik donatılı ön yüzü Tech Block kaplamalı istinat duvarları projesine bağlı olarak istenen yükseklik ve eğimde tasarlanır. Mevcut zemine en uygun, doğru ve ekonomik çözüm ile projelendirilir.

Bu duvarların bir diğer faydası da yapım kolaylığı ve hızıdır. Uygulama sırasında, düzeltilen zemine gerilmelerin etkilediği duvar yüzeyine dik olacak şekilde, mevcut zemin koşullarına ve yüksekliğe bağlı olarak hesaplanan uzunluk ve genişlikte geosentetik donatılar serilir. Ön yüz kaplama elemanı olan Tech Blocklar dizilir ve her Tech Block aşamasında sıkıştırma işlemi yapılır.

ÜRÜNLER

  • Geogridler
  • Örgülü Geotekstiller
  • Tech Block

Daha fazla bilgi için tıklayınız... 

Uygulamalar
Tech Block Ön Yüz Kaplamalı İstinat Duvarları

Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...