Geosentetik tüpler, liman ve kıyı koruma yapılarında alternatif çözümler sunar. Nehir yataklarında ve deniz kıyılarında dalgaların kıyıya vurmasıyla toprak yumuşar ve suya yönelik bir hareket izlemeye başlar. Geosentetik tüpler, suyun geçişine izin verirken granüllü malzemelerin geçişini engelleyerek aynı zamanda filtre görevi de görürler. Bununla birlikte erozyonu da önlerler.

Geosentetik kum torbaları ve tüpleri, kıyı korumasına yönelik yapıların en kısa zamanda inşa edilebilmesine olanak sağlarlar. Ortamdaki mevcut kumun kullanılmasını da sağlayarak çok büyük avantaj sağlarlar.

Klasik koruma yapılarına göre çok hızlı imal edilir. Kısa zamanda ortamdaki canlıların üzerinde yaşayabileceği doğal bir ortama dönüşür. Çevre dostu bir uygulamadır.

 

ÜRÜNLER

  • Geotekstil tüpler
  • Kum torbaları
  • Geokompozitler
  • Örgülü geotekstiller
  • Örgüsüz geotekstiller

Daha fazla bilgi için tıklayınız... 

Uygulamalar
Liman ve Kıyı Koruma Yapıları

Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...