Karayolları ve havaalanlarında asfalt tabakalarda oluşan yansıma çatlaklarını engellemek artık mümkün. Asfalt ile mükemmel uyum içerisinde çalışabilmesi için özel olarak üretilen Asfalt donatı geokompoziti HaTelit® yatay hareketler ve dinamik yükler nedeni ile asfaltta meydana gelen yansıma çatlaklarının oluşumunu engeller.

HaTelit® kullanımı asfalttaki bakım periyodlarının arasının açılmasını önemli ölçüde sağlar. Asfalt tabakalarındaki yansıma çatlakları giderek büyük bir sorun halini almıştır. Bu tür çatlaklar esas itibariyle asfaltta ısıya veya trafiğe bağlı olarak meydana gelen yorgunluğun sonucudur.

Esnek HaTelit® donatı gridleri kullanılarak asfalt katmanlarda oluşan bu tür hasarlar geciktirilebilir ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilir.

HaTelit® asfalt tabakasında iki önemli rol oynar: bunlardan biri çekme dayanımını artırırlar, diğeri ise asfalttaki yatay çekme kuvvetlerinin önemli bir kısmını düzenlerler ve daha büyük bir alan üzerinde dengeli bir gerilim dağılımı sağlarlar. Böylece, çekme geriliminin zirve noktalarını ve bununla bağlantılı fazla yükleme riskini azaltırlar.

 

ÜRÜNLER

  • HaTelit® Asfalt Donatısı 

Daha fazla bilgi için tıklayınız... 

Uygulamalar
Asfalt Kaplamalarda Güçlendirme Uygulamaları

Akbatı AVM ... Antriva ... Baltalimanı – TEM Bağlantı Yolu ... Düzce Üniversitesi ... IKEA Mağazası ... İstinye Park ... İzmir 35. Sokak ... Kastamonu Havaalanı ... Kastamonu-İnebolu Yolu Islahı İşi (Oyrak Geçidi) ... Sirte Park ... Sky Tower Hotel – Düzce ... Tema World Halkalı ... Ulus Savoy ... Yeşilırmak I Regülatörü ...